Na co si dát při přepravě kol autem pozor?

Přeprava kol je už dnes zcela běžnou záležitostí. Při instalaci je však nutné dodržet určitá bezpečnostní pravidla. Poradíme, jak správně a bezpečně přepravovat vaše kola na nosiči kol na tažné. 

Cestování s koly je už dnes zcela běžnou záležitostí. Cyklistika se totiž během pandemie Covid dostala Čechům pod kůži a díky možnosti nákupu praktických elektrokol si cyklistiku mohou užívat prakticky všichni, bez ohledu na fyzickou kondici a věk. Poznejte krásu přírody v místech, kde jste ještě nebyli a neřešte, kde si kola půjčit. Převezte si na cyklovíkend svá kola pomocí praktického nosiče kol na tažné zařízení

Výběr správného nosiče kol 

Aby byla přeprava vašich kol bezpečná, musíte mít kvalitní a bezpečný nosič kol. Ideální variantou je nosič kol na tažné Thule Epos, který garantuje bezpečnou přepravu kol i do vzdálených míst. Prošel přísnými bezpečnostními testy TÜV a City Crash, garantující nejbezpečnější přepravu kol vůbec.

Správné připevnění kola

Instalace kol na cyklonosič Thule Epos je velmi jednouchá. Pro jednodušší instalaci těžkých horských kol nebo elektrokol, stačí použít nakládací rampu, kterou připevníte k lyžině. Pak už stačí kolo instalovat pomocí rychloupínací tyče a pomocí přezek k lyžině. Přezky s ráčnou a popruhy na kola jsou navrženy pro snadné upevnění plášťů do velikosti 3,2″ (se samostatně prodávaným příslušenstvím až do velikosti 5″). 

Výhodou nosiče kol Thule Epos je, že disponuje dlouhými držáky kol, umožňující snadnou přepravu velkých kol s rozvorem až 1 350 mm. Mezi kolejnicemi je prostor 25 cm, proto vaše kola budou v bezpečí a budou se moci libovolně sundávat a nandávat. 

Řízení vozidla

Nosiče kol na tažné zařízení jsou obecně nejbezpečnější nosiče kol, co se přepravy týče. Protože jsou kola umístěná za vozem, i plně naložený nosič kol nemá prakticky žádný vliv na jízdní vlastnosti vozu ani na spotřebu paliva. Kola budete mít navíc vždy na očích ve zpětném zrcátku. Není třeba brát v potaz ani výšku vozu, jako je tomu u přepravy jízdních kol pomocí střešního nosiče kol. 

Pravidelná kontrola

Rozhodli jste se vyrazit na dlouhý výlet? Pak je třeba čas od času kontrolovat připevnění kola i nosiče. Zkontrolujte, zda jsou všechny popruhy a pásy dobře utažené a nemají tendenci se povolovat. Dbejte také na to, aby se kola nepohybovala nebo nenakláněla. Případné nedostatky odstraňte. 

Navigace a parkování

Pokud cestujete se svým vozem, který má za sebou upevněný nosič kol na tažné, pamatujte, že potřebujete více prostoru pro parkování. Kola mohou také u menších typů vozů přesahovat boční prostor. Zvláště v úzkých městských uličkách toto mějte vždy na paměti. 

Bezpečnost a zákony

Přeprava kol má svá přísná specifika. Konstruktéři v Thule vyvinuli nosič kol Thule Epos tak, aby splňoval všechny přísné požadavky a juristiku států EU. Na nosič kol doporučujeme zakoupit třetí SPZ, kterou vám vystaví na místním úřadě za poplatek 600,- korun do 14 dnů. Dodržujte při použití nosičů kol všechny bezpečnostní předpisy a ujistěte se, že jste v souladu se zákonem. 

Jaké výhody nabízí nosič kol na tažné Thule Epos? 

Švédský výrobce autodoplňků Thule, je specialista pro výrobu nosičů kol na tažné zařízení. Pro letošní rok vyvinul extra praktický sklápěcí nosič kol Thule Epos, který v OBCHODTH dodáváme v praktickém setu spolu s cestovní taškou, která chrání nosič kol před mechanickým poškozením a udělá z něj stylové zavazadlo. 

Design nosiče Thule Epos je navržen v atraktivním stylu, který skvěle koresponduje se všemi tipy karoserií. Použitý hliník je pevný, odolný a trvanlivý, proto garantuje dlouhou životnost nosiče. Sám nosič je navržen tak, aby byl co nejjednodušší pro použití v praxi.

 Vysoká nosnost 30 kg na jedno kolo umožňuje přepravu těžkých elektrokol. Při instalaci kol oceníte velkou vzdálenost mezi koly (25 cm) což snižuje riziko kontaktu mezi jednotlivými koly a možnost nasazení a sundání kol v libovolném pořadí. Extra dlouhé držáky kol umožňují snadnou přepravu velkých kol s rozvorem až 1 350 mm. 

S přídavnou kolejnicí, kterou lze dokoupit samostatně, získáte praktickou rampu, se kterou bude instalace i těžkých horských kol a elektrokol snazší. Přezky s ráčnou a popruhy na kola pro snadné upevnění plášťů do velikosti 3,2″ (se samostatně prodávaným příslušenstvím až do velikosti 5″)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *