Střešní nosič kol

Cyklistika je rok od roku oblíbenějším sportem. Je to dáno především skutečně hustou sítí cyklostezek, které mnozí využívají k tomu, aby mohli nejenom sportovat, ale samozřejmě i k tomu, aby mohli vyrazit poznat zajímavá místa. A to jak ty přírodní, tak ty historické. Pokud však místa ve vašem okolí máte prozkoumány a vlakem nebo cyklobusem nechce vyrážet na další, je zde třetí možnost. A tou je vaše auto.

Kola převezete snadno

Samozřejmě pokud právě vaše auto zvolíte, nastává logicky důležitá otázka spojená s tím, jakým způsobem vlastně vaše kola převezete. Zde není třeba bát se žádných problémů, jelikož v tomto směru pomůže především střešní nosič kol. Jak už vylívá ze samotného názvu dané možnosti, kola budete převážet na střeše vašeho automobilu. A rozhodně se není třeba obávat toho, že by to bylo jakkoliv náročné. Dnes jsou totiž střešní nosiče kol velmi vyhledávaným sortimentem, a to především pro své přednosti, které mohou vám jako vášnivým cyklistům nabídnout. A pokud vás zajímají všechna pozitiva, pojďme se na ně podívat.

Jednoduché použití je samozřejmostí

Tím prvním a hlavně velkým pozitivem je určitě to, že střešní nosiče kol vás nadchnou především svým jednoduchým používáním. A to už ve chvíli, kdy plánujete samotný nosič umístit na střechu. Stačí pouze koupit správný typ kompatibilní s běžnými nosiči a následně již vše drží na místě, jak držet má. A v tu chvíli jste také připraveni k tomu, abyste začali do daného nosiče umisťovat i svá kola.

V tomto případě určitě oceníte i celkovou praktičnost s ohledem na to, že daný střešní nosič kol je ve většině případů univerzální. Není tak žádným problémem umístění jak pánských, tak samozřejmě také dámských kol. Stejně tak není žádným problémem ani to, jak jsou jednotlivé kola velká, a to s ohledem na velikost rámu. Dnes platí, že problémem nejsou ani kola dětská. A tak lze na cyklistický výlet vyrazit jako celá rodina.

Perfektní vlastnosti by měly být základem

Samozřejmě náš trh dnes nabízí mnoho výrobků. Obecně ale platí, že bychom měli vybírat hlavně ty nejlepší. Pokud si jako ideální střešní nosič kol představíme ten od značky Thule, máme u něho jistotu v tom, že je špičkou v pozitivních vlastnostech. A tak se nemusíte bát, že by při agresivní jízdě, nebo při prudkém brzdění kola nedržela na svém místě tak, jak samozřejmě držet mají. Díky těmto pozitivům si můžete být jisti tím, že kola budou vždy v bezpečí.

V bezpečí ale budou i před případným zlodějem. Zde je třeba říci, že je to dáno systémem unikátních zámků, které jsou dnes v tomto sortimentu naprostou samozřejmostí – opět pokud mluvíme o kvalitních výrobcích. Dobré střešní nosiče kol by měly umožnit jak uzamčení samotné konstrukce k nosiči střešnímu, tak by mělo být samozřejmostí i to, že jsou zamčena kola. Během vaší cesty se tak můžete bez obav kdekoliv zastavit a není důvod bát se toho, že by hrozila krádež.

Ideální pro všechny typy vozů

Samozřejmě na trhu s nosiči kol existuje i druhá možnost, a to na závěsné zařízení. Ne každé auto ho ale má a ne každý chce právě této varianty využívat. I proto opět přichází na řadu ono pozitivum, které má právě střešní nosič kol. V souvislosti s vaším autem a konkrétními střešními nosiči tak vyberete řešení přímo pro vás. Díky univerzálnosti dnes není problém použití na skutečně každém osobním automobilu. Jediné, co je třeba hlídat, jsou výšky mostů na cestě, kam plánujete vyrazit. Dnes však už dané problémy dokážou vyřešit moderní navigace a tak se ani v tomto směru nemusíte být toho, že byste si museli upírat právo na zajímavý cyklovýlet v ještě zajímavějším prostředí. A to nejenom u nás, ale třeba i u našich zahraničních sousedů, kde je síť cyklostezek také na dobré úrovni.

Jedna myšlenka na “Střešní nosič kol”

  1. Dobry den, minuly tyden v patek jsem vam psal – dosud bez odpovedi a ani na jedno vyse uvedene cislo se nada dovolat, tak dotaz opakuji zde – jado darek zde nabizite sjednoceni zamku zdarma – mam jeste dalsi 3 nosice Thula ProRide 591 a jeden stresni box, lze v pripade koupe tohoto nosice tento darek vyuzit pro sjednoceni zamku vsech techto nosicu? Dekui za odpoved

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *