Thule

Značka Thule se může pyšnit hned několika unikáty. Je to především její dlouhá tradice, která sahá až do roku 1942, kdy byla založena. Od té doby si prošla obrovským vývojem, se kterým souvisí to, že vyrábí široký sortiment produktů, které jsou určeně hlavně k přepravě – a to lidí, vybavení, ale i zavazadel. Dokonalou ukázkou stěžejního sortimentu jsou střešní nosiče Thule, které mají hned několik předností, které jako jejich majitelé naplno oceníte. Pojďme se na ně podívat.

Kvalita je to hlavní

Tím nejdůležitějším, čím se střešní nosiče Thule mohou pyšnit, to je rozhodně kvalita, se kterou jsou spojeny. Je to logicky použití těch nejlepších materiálů, které na ni má ten největší a nejlepší vliv. Přitom ale mohou být zachovány i další podstatné vlastnosti, mezi které spadá například nízká hmotnost. Tím značka Thule jasně ukazuje, že tradice a neustálý vývoj svých výrobků je rozhodně krok správným směrem.

Samotná kvalita má vliv i na to, jak dlouho vlastně budeme daný střešní nosič Thule používat. Máme zde velkou výhodu spojenou s tím, že výrobky této značky, a to i v segmentu střešních nosičů se pyšní opravdu velkou výdrží. A že to není jenom marketingový trik, to dokládá také délka záruky, která je poskytována. Není to jenom standardní dvouletá, jelikož střešní nosiče Thule jsou od výrobce chráněny po dobu pěti let. A to už je jasný důkaz toho, že jsou špičkou.

Pozor na levné napodobeniny

I proto je dobré dát si při výběru pozor třeba na různé napodobeniny, které se pouze tváří jako značka Thule, ale ve skutečnosti se jedná o úplně jiné střešní nosiče, často od neznámých výrobců. A je jasné, že jejich kvalita rozhodně nebude tak dokonalá.

Pokud o jiných výrobcích mluvíme, i o nich můžeme říci, že stejné aktuálně rozhodně nedosahují. To lze vyčíst třeba z reakcí samotných zákazníků, stejně jako z celé řady nezávislých testů, které se zabývaly přesně tímto sortimentem. Příkladem mohou být třeba i levné značky jako Hakr, stejně jako značky Neuman. Ty sice lákají svou cenou, ale vždy je lepší zhodnotit i ostatní parametry. S ohledem na životnost a délku používání je lepší zvolit výhodnější poměr cena/výkon, který je spojený právě s nosiči Thule. Zapomenout ale nesmíme ani na různé no-name nosiče, například z obchodu Lidl. I ty nesplňují dle recenzí mnohé kvalitativní požadavky. Konkrétně to jsou výrobky Menabo Brio, které mají jednu výraznou vadu, a to takovou, že se vyrábějí z měkkého hliníku.

Potěší i materiálové zpracování

Není to jenom použití kvalitního materiálu, který má přímý vliv na životnost bezproblémové použití. Je to také samotné zpracování daného materiálu, kterým se nosiče Thule mohou pyšnit. Opět platí, že i díky němu strčí do kapsy výše uvedené značky. Na první pohled to může mnoha lidem přijít jako detaily, ale samotné vlastnosti později rozhodně pozitivně ocení. Ideálním příkladem může být příjemné designové zpracování a tak i na vašem autě mohou dané nosiče vypadat skutečně velmi dobře. I na to si mnoho lidí potrpí.

Roli ale hraje třeba i tvar, jaké mají. Ten má vliv také na aerodynamiku vozu a tak i na celkovou spotřebu, kterou zvyšují opravdu jenom minimálně. S jejich tvarem však souvisí i fakt, že se nemusíte bát ani případného rušivého svištění vzduchu při jízdě, jelikož ten bude podél daných nosičů velmi dobře obtékat. Zapomenout s ohledem na zpracování nesmíme ale ani na nižší profil, které oceníte hlavně ve chvíli, kdy potřebujete projet nižším mostem a nejste si jisti, zda se tam s nákladem vejdete.

Kvalitu potvrzují i majitelé

A že jsou nosiče Thule z hlediska materiálů a samotného zpracování to nejlepší na trhu, to potvrzují i smai majitelé. Ostatně jejich recenze lze najít na mnoha místech a ve většině případů jsou samozřejmě pozitivní. A to se o těch, které jsme zmínili výše, jako jsou Hakr, Neuman nebo Menabo Brio rozhodně s takovou jistotou říci nedá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *