Příčníky

Pokud mluvíme o příčnících, máme na mysli samozřejmě typy střešních nosičů. Ty jsou primárně určeny pro všechna auta, která mají k dispozici buď pevné body určené k uchycení, nebo mají již integrované podélníky. A právě na tato místa se příčníky umístí. A to z toho důvodu, abychom na střeše našeho vozu mohli logicky převážet řadu různých věcí. To se hodí nejenom v případě krátkodobých výletů, ale třeba i v případě naší dovolené, nebo při víkendových pobytech, kam jedeme s rodinou, nebo s přáteli.

Výběr příčníků je jednoduchý

Samozřejmě pokud i vy patříte mezi ty, kteří si chtějí příčník pořídit, není to nic složitého. Dnes je na trhu řada univerzálních možností, díky čemuž samozřejmě vyberete přesně takový, který se bude přesně hodit na vaše auto. Na co byste ale neměli zapomínat, to je také kvalita každého příčníku. Zde je dobré vsadit na osvědčené značky a výrobce. Jedničkou v daném oboru je jistě značka Thule. Ta byla založena ve Švédsku a dnes patří mezi celosvětově největší a také nejlepší výrobce tohoto sortimentu. Je spojena s jistotou kvalitních materiálů, moderních technologií, ale i jednoduchého použití, včetně samotné montáže.

Příčníky lze využít na řadu věcí

Pokud se podíváme, na co samotný příčník využít, jsou možnosti takřka neomezené. Jak již bylo zmíněno, primárně nám samozřejmě ve chvíli, kdy máme v plánu jednoduše převézt jakékoliv zavazadla, sportovní vybavené, nebo mnoho dalšího. Je totiž tím hlavním prvkem, na který následně umístíme například přepravní box. Ten může být využit jak přepravě našich lyží nebo snowboardů, tak třeba také zavazadel, které se nevejdou do klasického zavazadlového prostoru.

Tím ale možnosti, jak příčníky využít, rozhodně nekončí. Druhou variantou je možnost umístění třeba nosičů kol. I ty jednoduše namontujeme na konkrétní příčník, umístíme kola a můžeme vyrazit. A to nejenom na kratší, ale bez problémů i na delší vzdálenosti. V tomto směru nemusíme mít o kvalitu daného řešení rozhodně žádné obavy.

Vzhled a tvar rozhoduje

Důvody, proč si vybrat zmíněnou značku Thule jsou ale i další. Týkají se především toho, že rozhoduje také jejich vzhled a tvar. Vzhled jako takový je určitě důležitý v tom, aby celkově splňovali to, aby dobře ladily k vašemu vozu. I to je jedním z kritérií samotného výběru, které se tohoto sortimentu týká. Samotný tvar poté ovlivňuje především aerodynamiku. Jsou prvky, jako je třeba nízký profil patek, které ji ovlivňují skutečně minimálně. A to se následně pozitivně podepisuje na několika pozitivních vlastnostech. Mezi ty patří nižší odpor vzduchu, čímž nedojde ke zvyšování spotřeby.

Nízký odpor vzduchu je ale spojený také s dalším pozitivem, kterým je zcela určitě to, že během samotné jízdy vás nijak neruší vzduch, který kolem příčníků proudí. To logicky přispívá k celkově pohodlnější jízdě.

Jednoduchá montáž i demontáž

Zůstaneme-li u příčníků značky Thule, které patří mezi špičku, je určitě třeba říci i to, že velkou pozitivní vlastností je také samotná montáž, popřípadě i demontáž. A to nejenom proto, že je to jednoduché a rychlé. Hlavně totiž proto, že k tomu nepotřebujete žádné dodatečné nářadí. I v tom je značka a její výrobky naprosto inovativní. Navíc dnes příčníky využívá mnoho lidí, jelikož bez nich zkrátka mnoho dalšího sortimentu ke svému vozu nemůžete nijak přidělat. A tak ať už je léto nebo zima, a vy chcete vyrazit za sportem nebo za zábavou, již víte, jak na vaše zavazadla. Tedy víte, co je prvním nezbytným prvkem v tom, abyste mohli kapacitu vašeho vozu poměrně jednoduchým a rychlým způsobem rozšířit. A vzhledem ke kvalitě budete moci tyto příčníky využívat skutečně dlouhou dobu, po několik let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *