Vsaďte na vítěze dTestu – nosič kol Thule 929

Nosič kol s označením Thule 929 určitě není třeba nijak zvlášť představovat. Jedná se o praktický nosič, který je určený pro přepravu třech jízdních kol, přičemž díky adaptéru lze pojmout i čtvrté kolo. Samotný nosič se pyšní mimo jiné jednoduchým sestavením i bleskovou montáží, stejně jako rychlým upevněním kol, a také jejich zabezpečení díky páskům. Klíčovou vlastností, které tento nosič má, je ale i možnost jeho vyklopení a tak i přístupu do zavazadlového prostoru.

Myšleno je také na to, aby se kola při přepravě nedotýkala a tak nehrozilo jejich poškození, stejně jako aby nedošlo k případnému poškození samotného nosiče. Ten je navíc pokovován, což eliminuje jakýkoliv vznik koroze. A právě tyto klíčové vlastnosti, které se týkají modelu Thule 929, byly také pozitivy, které ve výsledcích testů časopis dTest nezapomněl zmínit. Pojďme se podívat na další parametry toho, co bylo hodnoceno a proč tento nosič dokázal vyhrát.

Rychlost sestavení nosiče

První část hodnocení, které časopis dTest testoval, se týkala rychlosti sestavení samotného nosiče. Zde model Thule 929 dopadl skutečně velice dobře, a to se samozřejmě pozitivně podepsalo na výsledném hodnocení, kdy v této oblasti získal celých 82 procent. Bylo to dáno hlavně díky přehlednému návodu k použití a také díky velmi dobré snadnosti samotného sestavení. To byly klíčové oblasti, ve kterých nosič získal dva významné plusové body.

Kvalita samotné konstrukce

Stejně se v testu nezapomínalo ani na kvalitu samotné konstrukce, a to jak s ohledem na odolnost proti korozi, tak samozřejmě i s ohledem na celkové provedení a design. I to je něco, na co současní zákazníci stále více hledí. I v těchto dvou oblastech si Thule 929 o dTestu vysloužil výrazné plusové hodnocení.

Samotné konstrukce se ale týkaly i parametry, a to hlavně s ohledem na velikost přepravovaných kol. V tomto směru především nadchnul fakt, že je možné přepravit jízdní kola o velikosti od 12 do 29 palců, přičemž průměr rámové trubky může být od 20 do 80 milimetrů. Posledním hodnoceným parametrem byla bezpečnost kol, a to s ohledem na zabezpečení proti hodnocení. Ve všech těchto klíčových parametrech si stál nosič Thule 929 také velmi dobře a celkově se tak dostal na devadesáti procentní hodnocení – tedy velmi dobré.

Nechyběly ani praktické zkoušky

Testy časopisu dTest jsou známé tím, že nechybí ani praktické testování. A tak mohli redaktoři nosič kol Thule 929 vyzkoušet v rámci několika úkonů, jako je časová náročnost připevnění a sundání, stejně tak jednoduchost připevnění nosiče k tažnému zařízení, stejně jako snadnost připevnění kola k nosiči. Po otestování těchto parametrů následovaly také testovací jízdy. Ve všech těchto aspektech získal nosič plusové hodnocení, přičemž nejvíce dominoval v oblasti rychlé demontáže a montáže k tažnému zařízení. V rámci praktických zkoušek si tak vysloužil dobré hodnocení, a to 70 procent.

Jaký byl výsledný verdikt?

Ten jsme vám už prozradily na samotném úvodu daného článku, jelikož je takový, že nosič kol Thule 929 v tomto testu jasně dominoval, jelikož celkem získal ve svém hodnocení 79 procent, čímž hravě strčil do kapsy své konkurenty. Ačkoliv v některých oblastech se ho drželi velmi blízko, z komplexního hlediska je to právě tento model, který časopis dTest vyhodnotil takto pozitivně. Tím je ostatně opět a tentokrát nezávisle potvrzeno, že značka Thule zkrátka umí. A to jak s ohledem na kvalitu svých výrobků, tak s ohledem na jejich využití v rámci našich cyklistických výletů. Hledáte-li tedy nosič kol, který vás nezklame, je dobré časopis dTest určitě poslechnout a vsadit právě na model Thule 929. Zvláště, chcete-li vyrazit c celou rodinou.

Jedna myšlenka na “Vsaďte na vítěze dTestu – nosič kol Thule 929”

  1. Pocet jizdnich kol odpovida maximalni poctu kol, jejichz prevoz umoznuje nosic kol. Napr. nosic na 2 kola umoznuje prevoz 1–2 kol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *