Náhradní díly k příčníkům Thule zajistí bezpečnou jízdu

Ať už pracujete kdekoli, v práci pravděpodobně máte alespoň jednu tiskárnu. A protože jsou Češi národem spořivým, dost možná se vám v zaměstnání za vaši kariéru u firmy vystřídalo tiskáren hned několik. Nepříliš příznivé ceny náhradních tonerů do tiskárny vedou spoustu firem k tomu, že kupují levnější alternativy od jiných výrobců.

Tiskárny pak začnou krátce po konci záruční lhůty, která je mimochodem u firemních klientů kratší než dvouletá, na kterou jste jako koncový spotřebitel zvyklí vy, zlobit. Nejprve tisknou s nějakou typickou vadou, a pak se jim trysky ucpou úplně. Někdy se tiskárnu podaří opravit, jindy vedení firmy usoudí, že by to nebylo ekonomické. Firma pořídí novou tiskárnu, nakoupí náhradní tonery od levného dodavatele a za nějaký čas se situace opakuje.

Služební cesty letos nejsou zrovna běžnou záležitostí, ale pokud jste se na nějakou vypravili v minulosti, možná vás překvapilo, že v kancelářích vašich zahraničních poboček nebo obchodních partnerů skvěle šlapou i deset let staré tiskárny. Jediný rozdíl je v servisu – tiskárny používají kvalitní tonery i náhradní díly. Tedy pokud vyrazíte na západ. Na východě jsou sice staré tiskárny také, ale s jejich funkčností to není tak horké.

S auty je to pochopitelně jako s tiskárnami. Údržba v autorizovaném servisu vás sice vyjde o poznání dráž, než když auto necháte v nějaké náhodně vybrané dílně v sousedství, ale zase na vás nebude čekat nějaké ošklivé a nebezpečné překvapení ve chvíli, kdy se to vám to hodí úplně nejméně. A že dobře servisovaná auta vydrží sloužit podstatně déle než ta s levnými nepůvodními náhradními díly, asi není třeba rozepisovat.

Kupujte výhradně autorizované náhradní díly

I tak bohužel policisté i zdravotníci každoročně vyjíždějí k mnoha dopravním nehodám, jejichž spoluviníkem, nebo dokonce hlavním viníkem byla technická porucha způsobená nekvalitním náhradním dílem. Ne nadarmo se říká, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci. Takovým škudlením si koledujeme o malér, zejména pokud se jedná o auta.

Ale nejde jen o samotné autodíly, ohrozit vás mohou také nekvalitní náhradní díly na střešní nosiče a další doplňky. Je třeba si uvědomit, že cokoli je na vašem autě ve chvíli, kdy jedete po dálnici, se v případě uvolnění změní ve smrtonosnou zbraň. I malý předmět má v takové situaci vysokou kinetickou energii, a auto jedoucí za vámi do něj navíc může v plné rychlosti vrazit, což nadělá ještě větší paseku.

Thule radí: Volte kvalitu

Podobně jako jiná švédská firma Volvo, také společnost Thule je světově proslulá důrazem na maximální kvalitu a bezpečnost svých produktů. A ze svých zásad nehodlá slevit ani o píď. I proto Thule vyrábí ke všem svým příčníkům celou škálu náhradních dílů, abyste v případě potřeby nemuseli hledat alternativy, nebo se dokonce pokoušet vyrobit si chybějící součástku svépomocí.

I když si Thule k některým svým výrobkům může dovolit nabízet nadstandardní pětiletou zárukou, moc dobře ví, že některé drobnější součástky se mohou při dlouhodobém aktivním využívání opotřebovat, nebo jednoduše ztratit. To se týká různých koncovek nebo třeba izolačních gum do drážek aero tyčí.

Autorizovaní prodejci značky Thule se také setkávají s tím, že příčníky „přežijí“ původní auto. Jejich majitel si koupí nový vůz, s nímž není původní upevňovací systém kompatibilní. A protože příčníky jsou v perfektním stavu a za léta používání se osvědčily, je nasnadě, že je chce jejich majitel využívat i nadále. V takovém případě jednoduše dokoupí podélníky, které jsou navržené na jeho nový vůz. Nemusí pak řešit ani výměnu příčníků, ani dalšího vybavení, které na nich přepravuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *